Vsetko zadarmo ...

Vsetko zadarmo Zabávaj sa s nami! :Online hry,Filmy,Stvorkolky,Kamery,Cestiny,Ahoj mohol by si hlasovat v mojej ankete?Vopred dakujem Dnes boli pridane nove on-line filmy! Chtěl bych na webu přivítat všechny lidi...Web se brzy rozroste o několik příspěvků, které si budete moci stáhnout....Náš web neporušuje žádná pravidla, jelikož na tomto webu jsou jen odkazy,které vás převedou na jinou stránku, ze které data stahujete...Tímto určuji konec článku .....................UPOZORNĚNÍ: filmy,hry a programy, které jsou zde umístěny, nejsou uloženy na tomto serveru, proto nezodpovídám za jejich kvalitu ani za porušování autorských práv - tuto zodpovědnost nese server, na který odkazuji.

jurino.wgz.cz

Dnes boli pridane nove on-line filmy! Chtěl bych na webu přivítat všechny lidi...Web se brzy rozroste o několik příspěvků, které si budete moci stáhnout....Náš web neporušuje žádná pravidla, jelikož na tomto webu jsou jen odkazy,které vás převedou na jinou stránku, ze které data stahujete...Tímto určuji konec článku .....................UPOZORNĚNÍ: filmy,hry a programy, které jsou zde umístěny, nejsou uloženy na tomto serveru, proto nezodpovídám za jejich kvalitu ani za porušování autorských práv - tuto zodpovědnost nese server, na který odkazuji.

Vtip

HTML Obrazky

 

Jak se vkládají obrázky

Jak se vkládají obrázky

Img - obrázek

Obrázky se vkládají na stránku nepárovým tagem img možné grafické formáty jsou gif, jpeg a poslední dobou png. Pomocí tagu img také můžete na stránky vložit video ale musíte zaměnit atribut src za dynsrc.

Src - cesta k souboru

U obrázků je src nejdůležitější atribut, jako jeho hodna se uvádí cesta k souboru může se použít relativní i absolutní.

<img src="obrazek.gif">

Alt - popis obrázku

Atribut alt slouží jako alternativní text zobrazuje se pokud se nezobrazí obrázky nebo po najetí na obrázek ve žluté bublině, jako hodnota se používá popis obrázku.

<img src="obrazek.gif" alt="popis obrázku">

Width a height - šířka a výška

Atributy width a height určují šířku a výšku obrázku jako jejich hodnota se uvádí šířka a výška v pixelech, nepoužívejte width a height k zmenšení obrázku obrázek by se stahoval z internetu celý a jeho kvalita by nebyla zrovna nejvyšší, lepší řešení je obrázek zmenšit v nějakém grafickém editoru. Pokud u obrázku neuvede výšku a šířku zobrazí se ve své normální velikosti, jediná výhoda je v tom když používáte tabulky je lepší zadat výšku a šířku, protože stránka se pak rychleji vykresluje.

<img src="obrazek.gif" alt="popis obrázku" width="50" height="150">

Border - rámeček

Pomocí atributu border můžete okolo obrázku nastavit rámeček z určitou šířkou jako jeho hodnota se uvádí číslo, pokud border nenapíšete rámeček se nezobrazí.

<img src="obrazek.gif" alt="popis obrázku" width="50" height="150" border="5">

Vspace a hspace - vertikální a horizontální okraj

Atributy vspace a hspace určují vertikální a horizontální prázdný okraj okolo obrázku jako jejich hodnota se uvádějí pixely.

<img src="obrazek.gif" alt="popis obrázku" width="50" height="150" border="5" vspace="5" hspace="5">

Align - zarovnání obrázku

Pomocí atributu align můžete nastavit zarovnání obrázku jako jeho hodnoty můžete použít left, right, top, texttop, middle, absmiddle, baseline, bottom a absbottom.

  • Při použití left se obrázek zarovná na levou stranu a bude obtékán zprava textem.

  • Při použití right se obrázek zarovná doprava a bude z leva obtékán textem.

  • Při použití top se vršek obrázku zarovná s vrškem textu.

  • Při použití texttop se vršek obrázku zarovná s vrškem textu.

  • Při použití middle se střed obrázku zarovná na střed řádky.

  • Při použití absmiddle se střed obrázku zarovná se středem řádky.

  • Při použití baseline se spodek obrázku zarovná na účaří.

  • Při použití bottom se spodek obrázku zarovná se spodkem řádky.

  • Při použití absbottom se spodek obrázku zarovná na nejnižší místo řádky.

<img src="obrazek.gif" alt="popis obrázku" width="50" height="150" border="5" vspace="5" hspace="5" align="right">

Usemap - použití klikací mapy

Pomocí tohoto atributu označíte obrázek který bude považován jako mapa jako jeho hodnota se uvádí jméno mapy ve tvaru #jmeno.

<img src="obrazek.gif" alt="popis obrázku" width="50" height="150" border="5" vspace="5" hspace="5" align="right" usemap="#jmenomapy">

Ismap - souřadnice kliknutí

Atribut ismap se používá v případě kdy se obrázek používá jako odkaz za adresu připojí souřadnice kam se kliklo myší.

<img src="obrazek.gif" alt="popis obrázku" width="50" height="150" border="5" vspace="5" hspace="5" align="right" usemap="#jmenomapy" ismap>

Lowsrc - náhradní obrázek

Pomocí atributu lowsrc můžete nastavit náhradní obrázek pro malé displeje jako jeho hodnota se uvádí cesta k souboru ta může být absolutní i relativní.

<img src="obrazek.gif" alt="popis obrázku" width="50" height="150" border="5" vspace="5" hspace="5" align="right" usemap="#jmenomapy" ismap lowsrc="obrazek2.gif">

Příklad:

<img src="../html.gif" align="left">Text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text <img src="../html.gif" align="right">text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text <img src="../html.gif" align="center">text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text <br><img src="../html.gif" align="center" alt="alternativní popis" border="5"><br><img src="../html.gif" align="center" alt="alternativní popis" border="10"><br><img src="../html.gif"  alt="alternativní popis" border="5" width="150" height="70">